هورمون ‘اریتروپویتین’ افراد را ترغیب به تحرک بدنی بیشتر می کند

به گفته این محققان هورمون ‘اریتروپویتین’ (Epo) در افزایش تحرکات موش ها تاثیر دارد .

این درمان بالقوه می تواند افراد مبتلا به گستره وسیعی از بیماری ها را – از چاقی گرفته تا آلزایمر- درمان کند چرا که دراین بیماری ها افزایش فعالیت بدنی می تواند نشانه های بیماری را کاهش دهد.

‘مکس گاسمن’ مجری این تحقیقات گفت: با این مطالعات نشان دادیم Epo علاقه برای ورزش را افزایش می دهد.

به گفته وی به احتمال زیاد Epo تاثیر کلی بر روی حالت فرد دارد و احتمالا می توان از آن در افراد مبتلا به افسردگی و بیماری های مرتبط نیز استفاده کرد.

نتایج این تحقیقات در نشریه FASEB منتشر شده است.

محققان دراین مطالعه سه مدل موش را مقایسه کردند: آنهایی که درمانی برایشان انجام نشد، آنهایی که هورمون انسانی Epo دریافت کردند و آنهایی که برای تولید Epo انسانی در مغزشان، دست ورزی ژنتیکی شدند.دانشمندان دریافتند دو مدل موشی که هورمون انسانی Epo در مغزشان وجود داشت سریعتر و طولانی تر از موش های گروه کنترل می دویدند.

دکتر جرالد ویزمن سردبیر نشریه FASEB در این باره گفت: اگرنمی توان ورزش را در قرص قرار داده و آن را به خورد افراد داد می توان افراد با قرص به انجام ورزش ترغیب کرد.

با افزایش قابل توجه روند چاقی در سراسر جهان باید به طور همه جانبه با این مشکل مقابله کرد و احتمالا روزی فرا می رسد که سالن های ورزشی به سادگی رستورانهای فست فود در دسترس خواهند بود.

منبع : پزشکان بدون مرز

/ 3 نظر / 95 بازدید
sport

سلام. وبلاگ عالیی دارید بهتون تبریک میگم خوشحال میشم باهم تبادل اطلاعاتی داشته باشیم من ارشدم تموم شده و منتظر نتایج دکترام دعا کنید قبول شم موفق باشید

سحرزاهدی

سلام مطالبتون عالیه ممنون.منم رشتم تربیت بدنیه خیلی بدردم میخوره[لبخند]

mohammad

سلام وبلاگ خوبی داری خوشال میشم منو لینک کنی اگه خواستی با نام // دانلود نرم افزار // //همه چیز درباره کامبیوتر // //مطالب کامبیوتری // لینک کن . لینک کردی یه ندا بده منم تو رو لینک کنم .