سالاری: در تربیت بدنی فارس اولویت هزینه کردها مشخص نیست
فارس استانی نیست که مدیران آن آزمون و خطا را تجربه کنند

رئیس پیشین اداره تربیت بدنی شهرستان شیراز با انتقاد از برخی مدیران فعلی تربیت بدنی فارس اظهار داشت: برخی از پست‌های ورزش استان برای برخی از مدیران فعلی ورزش بزرگ است و در واقع آن‌ها برای این پست‌ها کوچک هستند.

محسن سالاری در واکنش به مصاحبه‌های اخیر مدیر کل تربیت بدنی فارس با بیان اینکه فارس استانی نیست که مدیران آن بخواهند آزمون و خطا را تجربه کنند به خبرنگار ایسنا در شیراز گفت:‌ تیم مدیریتی جدید تربیت بدنی فارس مدعی است که برنامه مدیران قبلی را قبول دارد اما انتقاداتی هم به آن وارد است من 2 سؤال از این دوستان دارم، اول اینکه در این مدتی که آمده‌اند چه اصلاحاتی را روی برنامه قبل گذاشته‌اند و اساساً ایراد آن برنامه‌ چه بود و این دوستان چه پیشنهادی دارند.

وی همچنین از مدیر کل تربیت بدنی فارس پرسید اقدامات اجرایی در حوزه‌های مختلف ورزشی (قهرمانی، همگانی، بانوان و...) اگر انجام داده‌اید نام ببرید. متأسفانه آن چیزهایی را که ما نوشتیم خوب تیتر می‌کنند! اما دوستان باید خروجی کار خود را به مردم ارائه کنند.سالاری با بیان اینکه برنامه‌ای که تیم قبلی تربیت بدنی فارس نوشته حتماً ایراد هم دارد گفت:‌ خروجی تشکیل شورای عالی ورزش که شعار آن را می‌دهند کجا است؟ کدام کار  اجرایی نتیجه این شورا است؟

رئیس سابق تربیت بدنی شیراز با انتقاد از رویه اداره کل تربیت بدنی فارس گفت:‌ در حالی که من رئیس تربیت بدنی شیراز بودم، نمی‌دانستم اداره کل چه انتظاراتی از ما دارد! من از دوستان سؤال می‌کنم چه اقدامی برای حمایت از بچه‌های ورزش فارس در گوانجو می‌کنند؟! دوستان ما یا شعار می‌دهند یا کارهای اجرایی آنها را ما ندیده‌ایم.

وی مدعی شد زمانی که ما در رأس ورزش شیراز بودیم چندین هزار نفر ساعت آموزش دادیم از داور و مدیر و کارشناس گرفته تا دیگر نفرات،‌مستندات این مباحث نیز وجود دارد.

سالاری با اشاره به برگزاری المپیاد ایرانیان به عنوان یکی از شاخص‌های ارزشیابی ورزش استان‌ها گفت:‌ من نمی‌دانم این المپیاد ادامه پیدا کند یا نه اگرچه من هم موافق هستم که المپیاد ایرانیان نباید تنها شاخص ارزشیابی استان باشد اما از 3 دوره برگزاری آن فارس 2 دوره نایب قهرمان بود، به طوری که در دوره سوم با گیلان که رتبه سوم بود 20 مدال طلا اختلاف داشتیم، لذا خواهشی که از دوستان داریم این است که اگر رتبه بهتری در دوره‌های بعدی کسب نمی‌کنند حداقل عناوین قبلی را حفظ کنند.

رئیس سابق تربیت بدنی شیراز در پاسخ به اظهارات مدیر کل تربیت بدنی استان که مدعی شده بود او را به دلیل ارتقاء پست از ریاست تربیت بدنی شیراز برداشته و به معاونت آموزش و پژوهش گمارده گفت:‌ نمی‌خواستند من در استان باشم من از آقای گرامی سؤال می‌کنم مدیری که دفترش محل توطئه علیه شما است چگونه می‌خواهی او را ارتقاء دهی؟ این را کدام اصل مدیریت می‌گوید؟ من اگر در نامه‌ام نوشتم می‌خواهم برای ادامه تحصیل به اصفهان بروم عرفی نوشتم وگرنه دانشگاه اصفهان سطح دکتری ندارد.

وی معتقد است باید بین مسؤلیت پاسخگویی و اختیار برای مدیر تناسب وجود داشته باشد، او باید با کار خود تیم قبلی را محو کند، لذا من با آقای گرامی تفاوت داشتم و برای همین تفاوت بینش در شیراز نماندم وگرنه علی رغم اینکه شیرازی نیستم اما وابستگی شدیدی به این شهر و ورزش آن دارم.

سالاری همچنین در پاسخ به اظهارات مدیر کل تربیت بدنی فارس که مدعی شده بود استان فارس رتبه اول واگذاری اماکن ورزشی را به هیأت‌ها دارد گفت:‌ اول  اینکه از استان فارس در این رابطه تقدیر شده نکته بعد اینکه آنها خانه والیبال و یا بسکتبال را به بالاترین قیمت واگذار کرده‌اند در حالی که باید بر اساس قیمت پایه مکان را به هیأت‌های ورزشی داد و اصولاً نباید مکان‌های ورزشی را به این صورت به مزایده گذاشت اما اداره کل تربیت بدنی فقط نگاه درآمدزایی به این اماکن داشته در حالی که ما خیلی از اماکن را با حداقل قیمت گذاشتیم چرا که ورزش‌هایی مثل کشتی، بوکس وزنه برداری، باستانی و... درآمد زا نیستند لذا سالن را به آنها با قیمت پایه واگذار می‌کردیم چرا که وضعیت این اماکن با اماکنی مثل سالن حجاب و یا انقلاب کاملاً متفاوت است به این سالن‌ها شاید بشود نگاه درآمدزایی داشت اما نباید همه را به یک چشم دید.

سالاری همچنین با انتقاد از واگذاری سالن قصر دشت شیراز گفت: وقتی سالن قصردشت را به دست شورای ورزش آنجا دادند به بهترین وجه اداره می‌شد اما آقایان آمدند سالن را دادند دست یک نفر بعد هم متوجه شدند اشتباه کردند، در مورد سالن والیبال هم این داستان تکرار شد، سالن والیبال را به هیأت ناشنوایان استان دادند، دوباره گفتند بیا انصراف بده، لذا معتقدم این اقدامات نشانه ضعف دوستان ما در تربیت بدنی فارس است، بنابراین اگر سالاری رفت به دلیل این تفاوت نگرش‌ها بود.

رئیس سابق تربیت بدنی شیراز همچنین گفت: مدیر اداره کل تربیت بدنی فارس مدعی است با باشگاه‌های برق و مقاومت به همراه استانداری تفاهم نامه امضاء کرده، اگر تفاهم نامه‌ای وجود  دارد متن آن را منتشر کنید تا مردم بدانند سهم هر کسی چقدر است و یا وظیفه او چیست در این صورت هر دستگاهی کوتاهی کرد می‌شود او را مقصر جلوه داد.

وی ادامه داد: سازمانی که در تلاش است دو تیم پرطرفدار قرمز و آبی‌اش را به بخش خصوصی واگذار کند چگونه حاضر می‌شود با باشگاه‌هایی چون برق و مقاومت که خود زیرپوشش دستگاه‌های دیگر هستند تفاهم نامه منعقد کند.

او در رابطه با مشکل اداره کل تربیت بدنی با تیم بسکتبال آ. اس نیز گفت: ابتدا اگر قرار باشد باشگاهی برای 11 میلیون تومان مشکل داشته باشد بهتر است تیم داری نکند اما در این ماجرا اداره کل تربیت بدنی می‌ توانست بهتر مدیریت کند.

وی با انتقاد از نحوه هزینه کرد تربیت بدنی فارس گفت: در اداره کل تربیت بدنی اولولیت‌ها مشخص نیست هزینه‌ها دارد به طرف شعار و تبلیغات می‌رود در حالی که هیأت‌های ورزشی دچار مشکل مالی هستند هزینه برای تبلیغات جایز نیست.

سالاری همچنین از نحوه پرداخت پول به شهرستان‌ها نیز گفت: در بحث هزینه‌های جاری به تربیت بدنی شیراز 3 میلیون و به تربیت بدنی خنج 2 میلیون پول پرداخت می‌شود آیا تفاوت این دو شهر فقط یک میلیون تومان  است؟

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: گروه جدید مدیریتی تربیت بدنی فارس فکر می‌کنند تصمیماتشان فقط در آن اتاق قابل اجرا خواهد بود در صورتی که آنها اگر می‌خواهند موفق باشند باید کارکنان سازمان را نیز با خود همراه کنند لذا دوستان اگر خواهان موفقیت هستند باید بر قلب‌ها حکومت کنند و 3 اصل مدیریتی چون صداقت، همکاری و قدرشناسی را رعایت کنند.

سالاری همچنین با رد ادعای مدیر کل تربیت بدنی فارس مبنی بر نوشتن برنامه راهبردی گفت:‌ برنامه‌ای را که ایشان برای تربیت بدنی اقلید نوشته موجود است لذا همین جا آقای گرامی را به مناظره دعوت می‌کنم تا مشخص شود برنامه راهبردی یعنی چه؟

وی همچنین مدعی شد: کل محتوای شورای عالی ورزش را من نوشتم لذا چگونه  است که برخی ادعای تشکیل شورای عالی ورزش استان را دارند.

وی ادامه داد:‌ جناب مدیر کل مدعی شده 3 دوره مدیر نمونه شده لذا از ایشان می‌خواهم اگر مدرکی در این خصوص دارند ارائه کنند.

وی در پایان با انتقاد از نوع نگاه مدیر کل تربیت بدنی فارس به مقوله ورزش گفت:‌ اگر در ورزش خوب عمل کنی دین و دیانت ما در آن بهتر دیده می‌شود در واقع ورزش خودش ادبیات دارد و بهترین ابزار برای انتقال مفاهیم دینی است لذا کسی قرار نیست برای ورزش ادبیات بیاورد.

منبع:http://fars.isna.ir/Default.aspx?NSID=5&SSLID=46&NID=1630
:: برچسب‌ها: خبرهای ورزشی
ن : بهنام پارسا
ت : یکشنبه ٩ آبان ۱۳۸٩
نظرات ()
 
جهت اطلاع از تنظیمات و ویــــرایش این قالب اینجا را کلیک کنید.

.:: کلیک کنید ::.