سمینار آموزشی تغذیه و سوء مصرف داروها در ورزش با همکاری معاونت دارو و درمان، ستاد مبارزه با مواد مخدراداره کل تربیت بدنی و هیأت پزشکی ورزشی روز چهارشنبه 14/11/88 در محل سالن سینا و صدرا برگزار گردید.

 

رئیس هیأت پزشکی ورزشی فارس  در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی تربیت بدنی فارس هدف از برگزاری این سمینار را پایه ریزی جامعه سالم ورزشی بر شمرد و افزود: لزوم توجه به مقوله پزشکی در جامعه ورزش،آموزش هایی در خصوص  سوء مصرف داروها و مکملها ی رایج و دوری از دوپینگ در ورزش با برنامه ریزی در تمام امور خصوصا تغذیه ورزشکاران از اهداف این سمینار است.

دکتر حسام در ادامه با بیان اینکه برگزاری این دوره های آموزشی در دستیابی به این اهداف نقش بسیار بسزائی دارد ،اظهار داشت: با توجه به اینکه ورزشکاران بیشتر ین افرادی هستند که در مقوله سوء مصرف داروها و دوپینگ قرار می گیرند، هیأت پزشکی بر آن شد تا این سمینار را به منظور اطلاع رسانی و آشنایی ورزشکاران برگزار نماید.

بر اساس این گزارش، در این سمینار مبحث اثرات روانی داروهای روانگردان و مخدر در ورزش ، جایگزینی تغذیه و مکملها با دوپینگ در ورزش  ، عوارض جانبی مصرف داروها  در دوپینگ  توسط  استادان دانشگاه  همچون  دکتر افشاری،  دکتر  اسکندر رحیمی، دکتر درستی دکتر،قاسمی نیا و دکتر زعیم کهن نیز تدریس شد .

 

* در خاتمه این سمینار، پوستر عوارض مصرف استروئیدهای آنابولیک که توسط بنده و همکاران طراحی شده بود در اختیار ورزشکاران قرار گرفت.
:: برچسب‌ها: همایش تربیت بدنی
ن : بهنام پارسا
ت : پنجشنبه ۱٥ بهمن ۱۳۸۸
نظرات ()
 
جهت اطلاع از تنظیمات و ویــــرایش این قالب اینجا را کلیک کنید.

.:: کلیک کنید ::.