خبر تمدید قرارداد ۳۵۰ میلیون تومانى مجتبى جبارى با استقلال، حالا خبر روز فوتبال ایران است. «مجتبى جبارى» یک بار دیگر موفق شد در شطرنج با مدیران باشگاه استقلال، به راحتى از عنصر وقت استفاده کند و شرایط موردنظر خود را به باشگاه دیکته نماید و دست آخر به آنچه مطلوب خود است برسد

 بدون تردید تمدید قرارداد مجتبى جبارى با استقلال خبر خوبى است اما خوبى این خبر به اندازه کافى نیست. اگر در نظر بگیریم که هر مذاکره ۴ حالت مشخص «برد- برد» «باخت- باخت»، «برد- باخت» و «باخت- برد» دارد، جبارى با حضور پیدا نکردن در فصل بدنسازى و اردوى خارج از کشور و دست آخر دریافت مبلغ یکصد میلیون تومان بالاى سقف تعیین شده، عملاً مذاکره را به صورت «باخت- برد» و به نفع خود تمام کرد.اینکه در مذاکره نهایى با جبارى، این تنها شماره ۸ استقلال بود که توانست بازى را آنگونه که خود مى خواست، به پایان برساند، در درجه اول نشان دهنده ضعف باشگاه استقلال در مذاکرات و در درجه دوم نشان دهنده مبتلا شدن فوتبال ایران به بیمارى «ستاره سالارى» است.
•••
مذاکره مجتبى جبارى با استقلال با سقف ۲۵۰ میلیون تومانى از سوى باشگاه آغاز شد. استقلال بیش از یک ماه روى قیمت خود ماند و حتى با جذب مهدى شیرى و تلاش براى به خدمت گرفتن محمد نورى کوشید تا به جبارى نشان دهد که به او محتاج نیست. با این حال زمان همان چیزى بود که جبارى در اختیار داشت و مسئولان باشگاه استقلال نه! جبارى قیمت خود را پایین نیاورد و روى همان رقم ۴۰۰ میلیون تومان ماند. فصل بدنسازى و اردوى ترکیه شروع شد و خبرى از ستاره هاى تازه از راه رسیده نشد. غیبت جان واریو در تمرینات نیز مزید بر علت شد تا خلأ شماره ۸ بیش از پیش حس شود.«دست بالاتر» از آن مجتبى جبارى بود که به سادگى، فرامین باشگاه را نپذیرفته بود، در تمرینات حضور نیافته بود و فصل دشوار بدنسازى را نیز به «محترمانه ترین» حالت ممکن، پیچانده بود!
•••
خبر تمدید قرارداد ۳۵۰ میلیون تومانى با مجتبى جبارى حالا روى جلد نشریات ورزشى را پر کرده. هر چند صمد مرفاوى با قاطعیت از نیمکت نشینى او و جان واریو در هفته هاى ابتدایى لیگ سخن مى گوید اما لبخند شماره ۸ نشان مى دهد که او این بازى را هم به نفع خود خاتمه خواهد داد. اگر کسى باور مى کند که صمد مرفاوى در بازى با سپاهان، حاضر مى شود از مجتبى جبارى با انگیزه ترین بازیکن تیم خود براى شکست دادن سپاهان قلعه نویى، چشم بپوشد، ما باور نمى کنیم. جبارى هم باور نخواهد کرد. هر چند نیمکت نشینى براى او ضررى ندارد. کسى که از بازى نکردن جبارى ضرر مى کند همان کسى است که ۳۵۰ میلیون تومان پول بى زبان را براى به خدمت گرفتن مهارت او پرداخت کرده است.
•••
استقلال، یک بار دیگر بازى را به «مجتبى جبارى» باخت. او کسى است که در سال هاى اخیر تمام مدیران و مربیان استقلال را بر سر انگشتان خود بازى داده و این نکته اى نیست که بتوان از کنار آن به سادگى گذشت. اینجا ایران است. صداى ما را از لیگ ستاره سالار برتر مى شنوید. لیگى که در آن نیمى از اصلى ترین ستاره هایش، تا به امروز حتى یک جلسه هم با تیم اصلى خود تمرین نکرده اند و همه هم در روز ابتدایى لیگ «فیکس» بازى مى کنند. افسوس!

 
 
:: برچسب‌ها: خبرهای ورزشی
ن : بهنام پارسا
ت : چهارشنبه ۳۱ تیر ۱۳۸۸
نظرات ()
 
جهت اطلاع از تنظیمات و ویــــرایش این قالب اینجا را کلیک کنید.

.:: کلیک کنید ::.