مجتبی مرادی کشتی گیر افتخار آفرین کشورمان و دارنده عنوان های قهرمانی در مسابقات جهانی ترکیه و مجارستان، به دلیل فقر مالی به سمبوسه فروشی روی آورده است.به گزارش آژانس خبری بختیاری (ایبنانیوز)، مجتبی مرادی در حالی که پشت یک دکه سمبوسه فروشی در میدان بار فروشان دزفول مشغول کار بود، در گفت گو با خبرنگار ایرنا دلیل این اقدام را فقر شدید مالی عنوان کرد.

وی گفت که برای تامین هزینه های زندگی و نیز اردوهای اعزامی ناگزیر است که کار کند و بدلیل نبود کار مناسب مجبور شده تا دست به سمبوسه فروشی بزند و مخارج زندگی خود را از این طریق تامین کند.

مرادی گفت: حدود ۵ سال است که به طور متوالی مقام جهانی و کشوری می آورم و در سال ۹۰ مقام سوم کشتی آزاد جهان در مجارستان را کسب کردم که در این خصوص از سوی تربیت بدنی دزفول تنها ۸ میلیون ریال و شهرداری دزفول ۵ میلیون ریال تاکنون به من کمک شده است.


وی افزود: این در حالی است که برای اعزام در هر یک از اردوهای تیم ملی به تهران حداقل دو میلیون ریال باید هزینه کنم.

مرادی گفت: پدر پیری دارم که ۹ سال است به دلیل درد شدید کمر و زانو خانه نشین شده و من و برادر دانشجویم برای تامین مخارج زندگی در میدان بار فروشان دزفول سمبوسه فروشی می کنیم.

وی افزود: به دلیل فقر مالی از ادامه تحصیل باز مانده ام که با تلاش تربیت بدنی دزفول مجددا برای اخذ دیپلم ادامه تحصیل می دهم، لیکن برای راهیابی به دانشگاه با مشکل مالی روبرو هستم.

این کشتی گیر مدال آور کشورمان خاطر نشان کرد که ۱۸ سال از عمرم می گذرد شغل مناسبی برای تامین هزینه های خانواده ام ندارم این در حالی است که یک ورزشکار باید از مکمل های پروتئینی و تقویتی استفاده کند و از وسایل مورد نیاز برای تمرین بهره ببرد، لیکن بدلیل مشکل مالی قادر به تامین آنها نیستم.

وی گفت: در حالی که به هم تیمی های من در سایر استان ها از جمله استان رضوی ۱۲۰ میلیون ریال به همراه یک دستگاه خودروی پراید، یک قطعه زمین و یک واحد آپارتمان داده اند. این در حالی است که به من تنها جمعا ۱۳ میلیون ریال برای کمک تحصیلی و سایر هزینه ها از سوی تربیت بدنی و شهرداری کمک شده است.

پی نوشت : وای بر مسئولین ما ! کاش کمی هم مسئول بودن و میفهمیدن کسی که در هر سطحی به مقامی میرسه بسیار تلاش و زحمت کشیده ، حالا که ایشون در رشته کشتی مقام جهانی اوردن و پرچم ایران رو برای مسئولینی که که فقط به این امر فکر میکنن بالا برده است ، باید برای تمام عمر خودش و خانوادش تحت حمایت وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون کشتی قرار گیرد .. نه اینکه برای امرار معاش خانواده در این سن و دوره طلایی پیشرفت دستفروشی کند ..

وای بر ما که نه قدر جوانان را میدانیم و نه قدر پیشکسواتان را

همش وعده و قول .. اما هیچکدوم عملی نمیشه
:: برچسب‌ها: حاشیه های ورزش, انتقاد, خبرهای ورزشی
ن : بهنام پارسا
ت : یکشنبه ۱٧ اردیبهشت ۱۳٩۱
نظرات ()
 
جهت اطلاع از تنظیمات و ویــــرایش این قالب اینجا را کلیک کنید.

.:: کلیک کنید ::.