سرمربی تیم ملی: گفتند نان خالی بخورید!
نمی‌دانیم اتفاقات عجیب فقط گریبان‌گیر ورزش ایران است یا در همه جای دنیا دست‌کم چند باری می‌توانیم مشابه این معضلات را ببینیم. وقتی در وهله اول به نتایج کاراته‌کاهای ایران در کاپ آزاد یونان نگاه می‌کنیم به 10مدال کسب شده افتخار می‌کنیم اما اگر خوب فکر کنیم، به یاد خواهیم آورد که در دوره گذشته این پیکارها با دو برابر این تعداد مدال قهرمان شدیم، ضمن اینکه ملی‌پوشان برای غذا و آب گریه نکردند!
آنچه برای کاراته‌کاهای اعزامی تیم ملی جوانان دختر در یونان رخ داده به دو حالت برمی‌گردد یا اینکه فدراسیون بودجه کافی برای این اعزام نداشته و یا نخواسته برای دختران آنطور که باید متحمل هزینه شود.


فرحناز ارباب سرمربی تیم ملی کاراته جوانان که با 9ملی‌پوش دست تنها روانه این مسابقات شده، درد و دل‌های زیادی از اوضاع یونان داشت. وی در ابتدا به این نکته اشاره کرد که به تنهایی باید مسوول 9دختر در سنین بین 14 تا 17سال در یک کشور اروپایی باشد، ضمن اینکه محل اقامت آقایان هم در هتل جداگانه‌ای به دور از آنها بوده است. وی در توضیح مشکلات مالی این اعزام گفت: شاید باورش سخت باشد اما ما آنجا پولی نداشتیم که برای بچه‌ها غذا بخریم. ساعت 9شب ملی‌پوشان دور هم جمع شدند و گریه کردند چون چندین ساعت بود که هیچ چیزی نخورده بودند. آنها با حالتی بد روی تاتامی رفتند، در هنگام مسابقه حتی آب خوردن نداشتیم به بچه‌ها بدهیم. یک بطری آب از پسران گرفتیم تا هرکس یک مقدا بخورد. وقتی که به سرپرست تیم زنگ زدیم و گفتیم بچه‌ها گرسنه هستند، او پاسخ داد خود من هم دارم نان خالی می‌خورم!
ارباب تاکید کرد: با این شرایط تیم، 7مدال گرفتیم؛ قضاوت کنید، اگر اوضاع تا این حد تاسف‌بار نبود چند عنوان قهرمانی کسب می‌کردیم. به هر حال باید مشکلات را بیان کرد تا دستگاه ورزش بداند، بچه‌های مردم تحت چه شرایطی به مسابقات اعزام می‌شوند. سرمربی تیم ملی کاراته جوانان با اشاره به برگزاری دوره بین‌المللی مربیگری در یونان خاطرنشان کرد: کاپ آزاد یونان تحت تاثیر این دوره مربیگری قرار گرفته بود، خیلی از کشورها اصلا با هدف شرکت در این دوره به یونان آمده بودند. حالا جالب است من به عنوان تنها نماینده ایران وقتی خواستم در این کلاس‌ها شرکت کنم، فدراسیون گفت باید خودت هزینه‌اش را پرداخت کنی! متاسفانه فدراسیون حتی از برگزاری این رقابت‌ها اطلاع نداشت تا از قبل به من بگویند حداقل هزینه لازم را همراه خودم بیاورم.
وی با ابراز تاسف از آنچه روی داده افزود: اگر زمینه‌های لازم مهیا نبود، چه اصراری به این اعزام بود؟ من بدون هیچ کمک‌مربی، سرپرست و یا هر فرد مسوول دیگری در شرایط سخت بدون تغذیه و امکانات لازم مراقب 9دختر بودم که با وضعیت اسفباری آرزو می‌کردند هرچه زودتر مسابقات تمام شود و برگردند.
مشکلات این روزهای ورزش اران وبلاتکلف اخر مال در سازمان منحل شده ورزش باعث شده تا شرایط این رشته در هنگام مواجه با مشکلات بغرنج شود اما انتظار می‌رود وزارت ورزش رسیدگی لازم را صورت دهد چون برای باطل نشدن مجوز حجاب، اعزام تنها 2ملی‌پوش دختر اما باشرایط بهتر کفایت می‌کرد. به هر حال معلوم نیست چرا فدراسیون از اعزام سرپرست بانوان خودداری کرده است! در چهارمین دوره کاپ آزاد یونان در بخش دختران زکیه رحمانی صاحب گردن‌آویز طلا شد و 4مدال نقره و 2مدال برنز دیگر کسب گردید اما در بخش پسران به دو عنوان قهرمانی شاهین جعفری و ابوالفضل شهرجردی و یک نشان نقره اکتفا شد.
:: برچسب‌ها: خبرهای ورزشی, حاشیه های ورزش
ن : بهنام پارسا
ت : دوشنبه ٢٠ تیر ۱۳٩٠
نظرات ()
 
جهت اطلاع از تنظیمات و ویــــرایش این قالب اینجا را کلیک کنید.

.:: کلیک کنید ::.