به گفته یکی از مدیران پیشین ورزش، ادامه روند کنونی در فوتبال ایران به واسطه شکل گیری فضای کاذب از طریق حضور پررنگ و مستمر دلال‌ها و صرف هزینه‌های نجومی غیر منطقی برای جذب بازیکنان، آسیب‌های جدی را هم برای ورزش و هم برای آینده کشور به همراه خواهد داشت که نیاز است باعزمی جدی مانع از آن شد تا موضوع انشا مدارس به «علم بهتر است یا فوتبال» تبدیل شود.
:: برچسب‌ها: فوتبال, خبرهای ورزشی, حاشیه های ورزش
ن : بهنام پارسا
ت : شنبه ٢٧ خرداد ۱۳٩۱
نظرات ()

معمولا روش دقیقی برای تعیین میزان مورد نیاز بدن وجود ندارد و همه چیز بر پایه تخمین استوار است و هر فردی با توجه به شرایط خاص و منحصر به فردی که دارد نیاز به مقدار مشخصی کالری در روز دارد

وزن
فیزیولوژی بدن
میزان فعالیت
متابولیسم پایه
و ...
دخیل هستند

برآورد انرژی پایه یا bee = وزن ضربدر 1 ضربدر ساعات شبانه روز .

این برآورد انرژی برای زنده موندن و انرژی مورد نیاز پایه میباشد .
:: برچسب‌ها: تغذیه ورزشی, سلامتی, فیزیولوژی ورزشی, ورزشکاران
ن : بهنام پارسا
ت : شنبه ٢٠ خرداد ۱۳٩۱
نظرات ()

کالری چیست؟
کالــری از نظــر کارشناسان فیــزیک، مقـداری از انرژی است که اگر به یک گرم آب اضافه کنیم یک درجه سانتیگراد حرارت آن را بالاتر مـی برد. امـا کالــری در علــم پزشکی، یک واحد چاق زایی است و هر 7700 واحد از آن، اگر بیش از نیاز دریافت شود، می تواند یک کیلو چربی در بدن بسازد. ما شش گروه غذایی اصلی داریم:

1 _ هر 100 گرم کربوهیدرات دارای 400 کالری
2 _ هر 100 گرم پروتئین دارای 400 کالری
3 _ هر 100 گرم چربی دارای 900 کالری
4 _ هر 100 گرم ویتامین دارای صفر کالری
5 _ هر 100 گرم املاح دارای صفر کالری
6 _ هر 100 گرم آب دارای صفر کالری

بنابراین، یک گــرم پروتـیین مسـاوی است با چهار کالـری، یک گرم کربوهیدرات با چهــار کالری، یک گرم چربی با نه کالـری، یک گرم ویتامین بدون کالری، امـلاح و مواد معـدنی بدون کالری و آب نیز بدون کالری است.
:: برچسب‌ها: تغذیه ورزشی, بدنسازی
ن : بهنام پارسا
ت : شنبه ٢٠ خرداد ۱۳٩۱
نظرات ()

مثل همیشه رک و راست حرف‌هایش را می‌زند حرف‌هایی که به آنها اعتقاد دارد و بدون رودربایستی آنها را بیان می‌کند. محمد دادگان این‌بار شمشیر تیز انتقاداتش را به سمت باشگاه‌ها برده و از ریخت‌وپاش‌هایی که در فصل نقل و انتقالات می‌شود، انتقاد کرده است.
درباره فصل نقل و انتقالات لیگ ایران و اخباری که درباره رقم‌های پیشنهادی باشگاه‌های دولتی به بازیکنان و مربیان مطرح می‌شود، چه نظری دارید؟
واقعا فوتبال ایران به کدام سمت می‌رود؟ مدیرانی که در باشگاه‌های دولتی هستند برای فوتبال ایران کار می‌کنند و یا برای بقای خودشان؟ چرا وزیر ورزش و رییس فدراسیون و نمایندگان مجلس و دولت برابر این ریخت و پاش‌ها و ولخرجی‌ها سکوت کرده‌اند؟ پولی که در فوتبال خرج می‌شود برای مردم است؛ مردمی‌که در این وضعیت اقتصادی از چنین ریخت‌و‌پاش‌هایی دل‌شان به درد آمده است.
:: برچسب‌ها: مدیریت ورزشی, فوتبال, مصاحبه, حاشیه های ورزش
ن : بهنام پارسا
ت : سه‌شنبه ٢ خرداد ۱۳٩۱
نظرات ()
 
جهت اطلاع از تنظیمات و ویــــرایش این قالب اینجا را کلیک کنید.

.:: کلیک کنید ::.