سلام عرض میکنم خدمت همه دوستان ورزشکار و دانشجوی رشته تربیت بدنی که همیشه با نظراتشون و بازدید های مجددشون منو مورد لطف قرار دادند .

دلیل نوشتن این متن بازدید بالای 1000 نفر در چند روز پیش میباشد که این امر مرا بسیار شگفت زده و خوشحال نمود .(معمولا تعداد بازدیدهای روزانه وبلاگ بین 500 تا 750 بوده است)
در این سه سال و نیمی که این وبلاگ رو بیشتر با هدف آشنا ساختن رشته تربیت بدنی به سایرین داشتم سعی داشته ام که با مطالب مختلف علمی و آموزشی در سطح عمومی و تخصصی دانشجویان رشته تربیت بدنی و مربیان و ورشکاران ادای دین و علاقه خود را به محبوب ترین رشته تحصیلیم کرده باشم و تعداد بالای بازدیدها و نظرات و سوالات گونانگون در حیطه های مختلف رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی به من انگیزه چندبرابر برای ادامه فعالیت داده است .
در اینجا باید تشکر کنم از همه مخاطبیت این وبلاگ و امیدوارم این وبلاگ توانشته باشد پاسخگوی جزئی از اطلاعات و پژوهش های علمی بسیار در شاخه های مرتبط با رشته تربیت بدنی را داشته باشد .
به امید روزی که با تلاش ما دانشجویان ، مربیان و ورزشکاران رشته تحصیلی تربیت بدنی و ورزش جایگاه واقعی خود را در ایران بدست بیاورد
:: برچسب‌ها: شخصی
ن : بهنام پارسا
ت : چهارشنبه ۳٠ آذر ۱۳٩٠
نظرات ()
:: برچسب‌ها: دیکشنری
ن : بهنام پارسا
ت : جمعه ٢٥ آذر ۱۳٩٠
نظرات ()

در سالهای گذشته ارتباط مهمی بین فعالیت انقباض عضله و تغییرات ایمنی بوجود آمده است و این تصور که ورزش باعث تحریک در افزایش سایتو­کاین­ها می شود به اثبات رسیده است (2).در بین تحقیقات 20 سال گذشته اثبات شده است که تمرین موجب تغییرات قابل توجهی در سیستم ایمنی می­شود و اینکه سایتوکاین­ها در تنظیم تغییرات متابولیکی ناشی از تمرین نقش بسزائی دارند.

سایتوکاین­ها عوامل محلول سیستم ایمنی هستند که از پلی پپتیدها ساخته شده­اند. دو نوع از این سایتوکاین­ها وتاثیرات ورزش بر آنها مورد بررسی قرار می­گیرد :
1.اینترلوکین 6
     2.اینترلوکین 8:: برچسب‌ها: فیزیولوژی ورزشی
ن : بهنام پارسا
ت : سه‌شنبه ٢٢ آذر ۱۳٩٠
نظرات ()

پژوهشگران علوم پزشکی در کشور کانادا می گویند نتایج تحقیقات آنان نشان داده است که حدود ۴۹ هزار مورد جدید تشخیص سرطان سینه و ۴۳ هزار مورد تشخیص سرطان روده در هر سال در آمریکا با افزایش میزان بی تحرکی و فقدان فعالیت بدنی در بین مردم مرتبط است.
:: برچسب‌ها: فیزیولوژی ورزشی, پزشکی ورزشی
ن : بهنام پارسا
ت : پنجشنبه ۱٧ آذر ۱۳٩٠
نظرات ()

پس از خودکشی رابرت انکه، لی سو چول، دال رابرتز، بابک رفعتی و چهره‌های مشهور دیگری در فوتبال جهان در دو سال اخیر،‌ گری اسپید سرمربی جوان تیم ملی فوتبال ولز نیز خودکشی کرد.

خودکشی‌های دنیای فوتبال در دهه‌های پیشین، محدود به بازنشسته‌هایی می‌شد که دل‌شان برای مستطیل سبز تنگ شده بود. آمار اما حالا تغییر کرده و در دو سال اخیر، از بازیکنان حاضر در زمین گرفته تا مربی روی نیمکت و قاضی میدان را نیز در برمی‌گیرد.

تنوع شیوه‌های خودکشی اهالی فوتبال هم چشمگیر است. سقوط از ارتفاع، پریدن روی ریل قطار، دار با طناب، شلیک گلوله به شقیقه، زدن رگ‌ با تیغ، تزریق سم و چند شیوه دیگر، از جمله روش‌هایی است که فوتبالیست‌ها برای قطع کردن رشته حیات خود به کار بسته‌اند.
:: برچسب‌ها: فوتبال, حاشیه های ورزش
ن : بهنام پارسا
ت : پنجشنبه ۱٠ آذر ۱۳٩٠
نظرات ()
 
جهت اطلاع از تنظیمات و ویــــرایش این قالب اینجا را کلیک کنید.

.:: کلیک کنید ::.