پیش زمینه
منظور از جابه جایی یا همان دررفتگی شانه خارج شدن سر استخوان بازو از حفره، مفصلی شانه می باشد که نسبت به افراد عادی در ورزشکاران بشدت شایع است. مفصل شانه شایعترین مفصل بدن است که دچار در رفتگی و جابجایی میگردد. 96% موارد جابجایی در اثر ضربه ایجاد می شوند.جابجایی شانه می تواند به سمت جلو، بالایا پائین یا عقب باشد که در 85% موارد سر استخوان بازو به سمت جلو جابه جا می گردد.جابه جایی شانه 50-45% از موارد جابه جایی مفاصل بدن را تشکیل می دهد.
:: برچسب‌ها:
ن : بهنام پارسا
ت : چهارشنبه ٢۳ شهریور ۱۳٩٠
نظرات ()

­1- به شهادت رییس سازمان لیگ، مهلت تعیین شده از سوی AFC برای ارسال مدارک تیم‌های ایرنی حاضر در لیگ قهرمانان آسیا به مقر این کنفدراسیون،‌ ظهر دیروز به پایان رسید و در مهم‌ترین اتفاق ممکن، پرسپولیس و استقلال نتوانستند وضعیت مدیریتی خودشان را روشن کنند بنابراین و با توجه به اینکه عزیزمحمدی ادعا می‌کند مدارک این دو باشگاه به صورت ناقص به AFC ارسال شده، قطعا باید منتظر عواقب سنگین این اهمال‌کاری برای سرخابی‌های تهرانی باشیم و فرجام ناگوار این سهل‌انگاری شرم‌آور را به چشم ببینیم. صابون قانون‌مداری و سختگیری‌های مراجع رسمی بین‌المللی مثل فیفا و AFC، پیش از این در چند نوبت به تن فوتبال ایران کشورمان خورده که از آن جمله می‌توان به تعلیق فدراسیون فوتبال ایران در سال 2007 و نیز حذف استقلال از لیگ قهرمانان آسیا در سال 2006 اشاره کرد. در حال حاضر و به ویژه با توجه به اینکه از دوست نمک‌پرورده ایرانی‌ها – محمدبن همام­- هم خبری نیست و این مدیر سرشناس قطری به خاطر تخلفات گسترده مالی سمتش در کنفدراسیون فوتبال آسیا را از دست داده، احتمالا باید منتظر سنگین‌ترین عقوبت ممکن در ازای ارسال مدارک ناقص پرسپولیس و استقلال به AFC باشیم و هیچ بعید نیست این دو قطب سنتی و محبوب فوتبال ایران، غرامتی به اندازه حذف از رقابت‌های لیگ قهرمانان را به خاطر تعلل وزارت ورزش در تعیین هیات مدیره خودشان بپردازند.
:: برچسب‌ها: فوتبال, حاشیه های ورزش, خبرهای ورزشی
ن : بهنام پارسا
ت : سه‌شنبه ٢٢ شهریور ۱۳٩٠
نظرات ()

مـاده
غـذایى

مقـــدار

کالرى

آب سیب

یک لیوان

۹۰

آب نارنج

یک قاشق

۴

آبغوره

۱۰۰گرم

۲۰

آجیل

یک لیوان

۷۵۰

آجیل درهم

۱۰۰گرم

۶۵۰

آرد ذرت

۱۰۰ گرم

۳۷۰

آرد گندم

۱۰۰ گرم

۳۶۰

آلبالو ( کمپوت)

۱۰۰ گرم

۹۰

 
:: برچسب‌ها: تغذیه ورزشی
ن : بهنام پارسا
ت : دوشنبه ٢۱ شهریور ۱۳٩٠
نظرات ()

بدین وسیله به اطلاع علاقمندان به شرکت در کلاس های ورزشی می رساند که هیات تیرو کمان استان فارس قصد دارد جهت ارتقای سطح تیر اندازی با کمان استان کلاس های را تحت عنوان توجیهی داوری و مربیگری تیر و کمان برگزار نماید لازم به ذکر می باشد که شرکت در کلاس های  توجیهیی و داوری ژیش نیاز مربیگری و  داوری در جه ۳ می باشد درپایان نیز گواهی توجیهی شرکت در کلاس اهدا خواهد شد .

 
:: برچسب‌ها: کلاس مربیگری, کلاس داوری
ن : بهنام پارسا
ت : شنبه ۱٢ شهریور ۱۳٩٠
نظرات ()
 
جهت اطلاع از تنظیمات و ویــــرایش این قالب اینجا را کلیک کنید.

.:: کلیک کنید ::.