روزه گرفتن برای برخی از دیابتی ها ممنوع می باشد . در صورت تغییر شدید الگو و مقدار مصرف غذا و مایعات ، در ماه رمضان خطر بروز عوارض غیر قابل جبران وجود دارد .

به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز  ،  بیماران دیابتی باید توجه کنند و ببینند دیابت شان اگر در گروه های زیر قرار گیرد روزه گرفتن برای آنها ممنوع خواهد بود .
:: برچسب‌ها: پزشکی ورزشی, پزشکی
ن : بهنام پارسا
ت : جمعه ٢۸ امرداد ۱۳٩٠
نظرات ()

بامداد یکشنبه 26 تیر 1390 – حصارک کرج
صدای زنگ در هراسناک بود. انگار بلایی در پس آن مانده و آمده تا آوار شود. «علی داداش» و اهل خانواده هنوز سیاه‌پوش پدر هستند و باور ندارند که تا چند ثانیه بعد مصیبتی دیگر در راه است. در را که باز می‌کنند یکی از اهالی محل فریاد می‌کشد «علی‌آقا بدو روح‌ا... را با چاقو زدند» از این لحظه به بعد تا به امروز روایت علی داداش شروع می‌شود. برادری که نفهمید پله‌ها را چندتا یکی پایین دوید تا از اصل ماجرا باخبر شود. روز گذشته زمانی که با او در این‌باره صحبت می‌کردیم به روزهای بی‌برادری اشاره کرد که تا به امروز چطور گذشته و هنوز هم باور ندارد که روح‌ا...‌اش دیگر نمی‌آید. از اینجا به بعد ماجرا را از زبان علی داداشی بخوانید.
:: برچسب‌ها: خبرهای ورزشی, حاشیه های ورزش
ن : بهنام پارسا
ت : پنجشنبه ٢٠ امرداد ۱۳٩٠
نظرات ()

بابک معصومی بازیکن سابق تیم ملی فوتسال ایران پس از یک دوره مبارزه با بیماری سرطان امروز درسن 39 سالگی گذشت.

معصومی که در 3 سال اخیر درگیر این بیماری مهلک بود، در سال های 1999، 2000، 2004 و 2007 با تیم ملی فوتسال قهرمان آسیا شد و در دو جام جهانی 2000 و 2004 نیز حضور یافت و 6 بار برای تیم ملی به میدان رفت.
معصومی متولد 23 تیر 1351 بود و در تیم فوتبال فتح بازی می کرد. او سپس به فوتسال روی آورد و در تیم های فتح، پاس و تام ایران خودرو بازی کرد. معصومی در سال 88 مدتی را سرمربی تیم فوتسال پرسپولیس بود و چند هفته قبل نیز به عنوان مدیر فنی و مسول تیم فوتسال استیل آذین انتخاب شده بود.
:: برچسب‌ها: خبرهای ورزشی, فوتبال
ن : بهنام پارسا
ت : پنجشنبه ٢٠ امرداد ۱۳٩٠
نظرات ()

افزایش بیش از حد گودی کمر را کمر گود یا لوردوز کمری می گویند.  البته همه افراد به صورت طبیعی دارای یک انحنای مقعر به سمت عقب در ناحیه پایین کمر هستند و آنچه که موجب می‌شود انحنای موجود در پایین کمر غیرعادی و به صورت یک بیماری شناخته شود، افزایش بیش از اندازه این تقعر است.

:: برچسب‌ها: یادگیری حرکتی, بهداشت
ن : بهنام پارسا
ت : چهارشنبه ۱٩ امرداد ۱۳٩٠
نظرات ()
پس از سال ها مطالعه و بررسی درباره مسائل و اصول مدیریت بازار،عصاره یافته ها را به صورت قوانین اساسی  که ضامن توفیق یا موجب شکست در بازار می شوند در آورده اند.این اصول را "قوانین تغییر ناپذیر مدیریت"بازار نامیده اند این قوانین شامل:
1:قانون رهبری  (اول بودن بهتر از برتر بودن است.)
2:قانون طبقه  (اگر در یک طبقه نمی توانید اول باشید،طبقه دیگری درست کنید که در آن اول باشید)
3:قانون ذهن  ( وارد شدن به دنیای ذهن مشتریان بهتر از ورود به بازار است.)
4:قانون تصورات (بازاریابی جنگ محصولات نیست،جنگ تصورات است.)
5:قانون توجه  (اثرگذارترین مفهوم در بازاریابی،داشتن کلمه ای در ذهن مشتریان است.):: برچسب‌ها: مدیریت ورزشی, مدیریت
ن : بهنام پارسا
ت : شنبه ۱٥ امرداد ۱۳٩٠
نظرات ()
:: برچسب‌ها: همایش تربیت بدنی
ن : بهنام پارسا
ت : دوشنبه ۱٠ امرداد ۱۳٩٠
نظرات ()

ششمین همایش ملی دانشجویان تربیت بدنی و علوم ورزشی ایران به همت کارگروه مطالعات دانشجویی پژوهشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی دانشگاه تهران در آذرماه سال جاری برگزار خواهد شد  

 
:: برچسب‌ها: همایش تربیت بدنی
ن : بهنام پارسا
ت : دوشنبه ۱٠ امرداد ۱۳٩٠
نظرات ()

همایش ملی تفریحات ورزشی

زمان برگزاری آبان 1390
:: برچسب‌ها: همایش تربیت بدنی
ن : بهنام پارسا
ت : دوشنبه ۱٠ امرداد ۱۳٩٠
نظرات ()

همایش ملی علم و بسکتبال

آخرین مهلت ارسال مقالات: 15 مرداد 1390
:: برچسب‌ها: همایش تربیت بدنی
ن : بهنام پارسا
ت : دوشنبه ۱٠ امرداد ۱۳٩٠
نظرات ()

 

 

 

اولین همایش ملی علم و کاراته

 آخرین زمان ارسال خلاصه مقاله: 20 شهریورماه 1390
:: برچسب‌ها: همایش تربیت بدنی
ن : بهنام پارسا
ت : دوشنبه ۱٠ امرداد ۱۳٩٠
نظرات ()

فراخوان اولین همایش ملی استعدادیابی ورزشی 

 آخرین مهلت ارسال مقالات 15 شهریورماه

جهت دانلود اطلاعیه همایش روی لینک زیر کلیک نمایید

اطلاعیه همایش
:: برچسب‌ها: همایش تربیت بدنی
ن : بهنام پارسا
ت : دوشنبه ۱٠ امرداد ۱۳٩٠
نظرات ()

یعقوب محبوب‌وند یکی از پیشکسوتان وزنه برداری طی نزاعی خیابانی در مقابل درب منزلش به قتل رسید.

این اتفاق در شهریار کرج اتفاق افتاده و مقتول با ضربات قمه دو فرد ناشناس به قتل رسیده است.

به گزارش سرویس ورزشی برنا ضمنا شرکت فرهنگی ورزشی سایپا و باشگاه سایپا بعد از شنیدن این خبر تاسف انگیز، بیانیه ای را به شرح زیر صادر کرد:

"خبر قتل قهرمان پیشکسوت ورزش سایپا و پهلوان ایران عزیزمان، مرحوم یعقوب محبوب وند موجب تاسف شدید جامعه کارگری گروه خودروسازی سایپا به ویژه موجب تالم سرمایه های ورزشی سایپا شد.

مرحوم محبوب وند با سابقه چند سال عضویت در تیم کارگری سایپا و قهرمان وزنه برداری کارگران کشور، محبوب دل و دیده های هزاران کارگر زحمتکش خطوط تولید گروه صنعتی سایپا محسوب می شد که سابقه درخشانی در جمع صمیمی ورزش پیشکسوتان کشور داشته و کسب عناوین قهرمانی وزنه برداری از زمان نوجوانی، جوانی و پیشکسوتی نشانگر تداوم عشق و علاقه آن مرحوم به ورزش و حضور در قله افتخارات ورزشی بوده است.

در حالیکه ذائقه و خاطره مردم عزیز استان البرز و کشورمان از قتل قویترین مرد ایران، مرحوم "روح الله داداشی " تلخ بود و بهت عظیمی سراسر سرزمینی را که مردمانش پاسبان مهرند و خاکش را به یکرنگی و همدلی بارور ساخته اند فرا گرفته بود، شاهد انتشار خبر قتل همکار و همراهمان، مرحوم "یعقوب محبوب وند " به دست اشرار انسان نما هستیم!

باشگاه سایپا ضمن گرامیداشت خاطره ماندگار این دو فرزند ایران سرافراز و البرز قهرمان، از سوی پیشکسوتان ورزش سایپا و اعضای تیم های سی و سه گانه خود و اعلان انزجار از عاملین این فعالیت ها از قوه قضاییه و نیز نیروی انتظامی در خواست دارد، با مسببین چنین قتل های ناجوانمردانه ای در اسرع وقت برخورد نموده و آن را به اشد مجازات برساند. "
:: برچسب‌ها: حاشیه های ورزش, خبرهای ورزشی
ن : بهنام پارسا
ت : یکشنبه ٩ امرداد ۱۳٩٠
نظرات ()

سالمند چه کسی است ؟

تعیین سن آغاز پیری کار دشواری است. بعضی آن را از چهل سالگی می دانند و گروهی دیگر از هفتاد سالگی به بعد را سالمند می گویند . عده ای نیز به طور کلی پیری را امری نسبی ،درونی، روانی، اجتماعی و جسمی می دانند و می گویند یک شخص ممکن است در ۸۰ سالگی هم تحرک و جنب و جوش و فعالیت کافی داشته باشد و سیمایش چنان باشد که آثار و علایم پیری بر آن غالب نباشد، در حالی که فرد دیگری که در سن ۴۰تا ۵۰ سالگی احساس ضعف و سستی و پیری نماید. با این اوصاف پیری زمانی آغاز می شود که فعالیت قوای انسانی نظیر توان عضلانی، دستگاه عصبی و سایر دستگاه های حیاتی خارج از علل بیماری کاهش چشم گیر پیدا کند، یعنی پیری وابسته به ارگانیسم هر فرد است
:: برچسب‌ها: روانشناسی ورزشی, فیزیولوژی, بهداشت, فیزیولوژی ورزشی
ن : بهنام پارسا
ت : یکشنبه ٩ امرداد ۱۳٩٠
نظرات ()
 
جهت اطلاع از تنظیمات و ویــــرایش این قالب اینجا را کلیک کنید.

.:: کلیک کنید ::.